aktualizováno: 22.05.2018 14:40:09

chovatelská stanice Černý baron

Vzpomínáme

 

                                                                      Ch.Elf Essi                                 Ch. Cherry z Akátové aleje

                                               2.7.1998 - 2.7.2007                               10.1.2000 - 13.7.2007       

       Elfík byl naším prvním bernským salašnickým psem. Byl to "pan pes", hodný svého elfího jména, moudrý a statečný, ochotný za svou smečku položit život, ale zároveň naprosto neagresivní a nikdy nevyhledávající konflikty. Byl nejen vyjímečně krásný a impozantní , ale hlavně to byl ten nejlepší společník a kamarád, jakého si člověk může jen přát. Jeho výstavní kariéra a vlasntě i bezstarostný psí život trvala jen šest let. Po přetržení kolenních vazů a dvou neúspěšných operacích už nemohl běhat jako dřív a množství léků proti bolestem mu zničilo ledviny tak, že nás opustil přesně v den svých devátých narozenin. I když jsme se na jeho odchod pomalu připravovali, jeho ztráta byla strašně bolestná a dodnes nám hrozně moc chybí.

     Cherrynka byla  zakladatelkou rodu Černých baronů, matkou dvou vrhů krásných štěňátek, která nám dnes ji i Elfíka připomínají. Narodila se pro výstavy a nikdy jsem neviděla psa, který by měl vystavování v krvi tak jako ona. Několik měsíců po druhém vrhu dokázala i s mírnou nadváhou vyhrát nejkrásnějšího psa výstavy. Když vešla do kruhu, změnila se v úplně jiné zvíře a snad dokázala i zatáhnout břicho. S Elfíkem tvořili dokonalou dvojku, která ve své době neměla v soutěžích o nejkrásnější pár konkurenci.Cherrynka byla tak fixovaná na svoji smečku, že odešla do psího nebe pár dní po Elfíkovi.

Pověst o Duhovém mostu

Na nebi je místo, kterému se říká Duhový most. Když umře zvíře, zvláště takové, které bylo někomu blízké, odchází k tomuto Duhovému mostu.Pro naše milé kamarády tam jsou louky a kopce, kde mohou běhat a společně si hrát. Je tam spousta jídla, vody, slunečního svitu a naši přátelé jsou v teple a pohodlí.Všechna nemocná a stará zvířata jsou opět zdravá a při síle, kdo byl zraněn nebo zmrzačený, je nyní opět silný a zdravý, tak jak si ho pamatujeme z dávných dnů a minulých časů. Zvířata jsou šťastná a spokojená, až na jednu maličkost. Všechna postrádají někoho velmi zvláštního, někoho koho opustila. Hrají si a běhají spolu, ale přijde den, kdy se jedno náhle zastaví a hledí do dálky.Jeho jasné oči pátravě pozorují, netrpělivé tělo se začíná chvět. Náhle vyběhne ze skupiny zvířat, letí přes zelené louky, rychleji a rychleji, až se nakonec ty a tvůj kamarád sejdete v nesmírné radosti.Déšť šťastných polibků pokrývá tvoji tvář, tvé ruce opět hladí milou hlavičku, znovu hledíš do těch přenádherných důvěřivých očí, jež na dlouho zmizely z tvého života, ale nikdy z tvého srdce. A přes Duhový most půjdete spolu a už se nikdy nerozejdete.....

 

 
TOPlist